top of page

 YÖNETİM KURULUMUZ GENÇLİK BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ’I ZİYARET ETTİ

Ziyaretten duyduğunu memnuniyet ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, “Türk Dünyası Parlamenterler Derneği’nin çalışmalarında gençliğe öncelik vermesi, beni ziyadesiyle mutlu etti. Türk Dünyası Parlamenter Derneği ülkemiz gençliği ile kardeş coğrafyamızın gençliği arasında bir köprü olacaktır. Görüyorum ki, Türk Dünyası Parlamenterler Derneği sayesinde, değerli siyasetçilerimizin siyasi tecrübeleri gençliğimize yol gösterecektir. Bende bir Milletvekili olarak Türk Dünyası Parlamenterler Derneği’nin ortak coğrafyamızın siyasi hafızası olacağına inanıyorum.” dedi.

Derneğimizin Genel Başkanı Dr. Nuri USLU, Genel Sekreterimiz Bedrettin YILDIRIM, Derneğimizin Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Saffet BENLİ, Birlik Vakfı Başkan Yardımcısı Muhittin BAL, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’ı makamında ziyaret ettiler.

Türk Dünyası Parlamenter Derneği’nin faaliyetleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’a bilgi veren Genel Başkanımız Dr. Nuri USLU,“ Türk Dünyası Parlamenterler Derneği’nin ana amaçlarından birisi, hatta arasında en önemlisi,ortak coğrafyamızın, ortak kültürümüzün, ortak kaderi olan gençlerimizi, geleceğe daha güvenle bakan, daha tecrübeli gençler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Büyük vatan şairimiz Necip Fazıl KISAKÜREK’in Gençliğe hitabesinde değindiği “Zifirî karanlıkta, ak sütün içindeki, ak kılı fark edecek kadar gözü keskin”gençliği, 2023 vizyonuna, ilimde ve fende ileride, ahlakı değerleri ile tonatılmış olarak yetiştirmek için, elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Genel Sekreterimiz Bedrettin YILDIRIM da, “Dernek olarak Türkiye’nin siyasi ve ekonomik tecrübelerini kardeş devletlerimize ulaştırmak, onların acılarını ve sevinçlerini paylaşmak, kardeş devlet parlamentoları ile dostluk ilişkilerini ileri taşımak için bu gönül yolluna çıktık.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Saffet BENLİ, derneğimiz tüm çalışmalarının bölgenin hassasiyetleri göz önünde bulundurularak bölgenin ihtiyaçlarına cevap verildiğine değinirken, Birlik Vakfı Başkan Yardımcısı Muhittin BAL, Birlik Vakfı olarak Türk Dünyası Parlamenter Derneği’nin Türkiye Cumhuriyetinin siyasi tecrübelerinin kardeş coğrafyaya aktarılmasında köprü olacağının, altını çizdi.

Söz konusu ziyaret derneğimizin projeleri hakkında karşılıklı fikir alış verişi ve hatıra fotoğrafı ile son buldu.

BASKAN.jpg
bottom of page