top of page

  YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI BAŞKANLIĞINI ZİYARET

Derneğimizin Genel Başkanı Dr. Nuri USLU, Genel Sekreterimiz Bedrettin YILDIRIM, Derneğimizin Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Saffet BENLİ Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına atanan Doç. Dr. Kudret Bülbül’e tebrik ziyaretinde bulundu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’e yeni görevinde başarılar dileyen Türk Dünyası Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu derneğimizin projeleri ve faaliyetleri hakkında da karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğunu memnuniyet ifade eden Doç. Dr. Kudret Bülbül, Türk Dünyası Parlamenterler Derneği’nin faaliyet alanı ve kapsamı bakımından ilk olduğuna, derneğimizin gerek kardeş Türk Cumhuriyetlerine gerekse ortak kültür ve kaderi paylaştığımız bölge devletlerine Türkiye’nin siyasi tecrübelerini aktarması bakımdan bir köprü olmasının önemine değindi.

Genel Başkanımız Dr. Nuri USLU’da, derneğimizin bölgedeki siyasilerle yakın temas içinde olduğuna, derneğimizin kuruluşunun henüz bir sene olmasına rağmen gerek Türk Cumhuriyetlerindeki, gerekse Balkanlardaki milletvekillerinin büyük ilgi gösterdiğinin altını çizdi.

Genel Sekreterimiz Bedrettin YILDIRIM’da, köklü geçmişimiz olan ülkelerin siyasileriyle sağlam ve ayakları yere basan projeler gerçekleştirmek için dernek olarak net adımlar attığımızı, bu sayede de bölgedeki siyasilerle karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak, içinde bulunduğumuz coğrafyanın siyasi anlayışının gelişmesine katkı sağlayacağımızı vurguladı

Yönetim Kurulu Üyemiz Saffet BENLİ ise, yaşadığımız bu dünyanın hepimizin ortak mülkü olduğuna, bu mülkün daha yaşanır bir hale gelmesi için siyasilerin net çözümler üretmesi gerektiğine, bu bağlamda dernek olarak bölgedeki ortak aklı geliştirmek için çaba harcayacağımızın altını çizdi.

Söz konusu ziyaret karşılıklı fikir alış verişi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

BASKAN.jpg
bottom of page